Anasayfa » Dizi

En iyi yabancı diziler

12 Eylül 2012 Bu Haber 23.276 kez okundu 9 YorumEKLEYEN:Game Of Thrones

Game Of Thrones

En iyi yabancı diziler
En iyi yabancı diziler sıralaması, top 10 yabancı diziler listesi, dizilerin konuları hakkında bilgiler ve yorumlar…

Merhaba değerli okurlarımız.
Bu gün sizlere kendim izlenimlerim ile izlediğim en iyi yabancı dizileri aktaracam. Bu yazımı yazmak için günler süren iyi bir araştırma yaptığımı söyliyebilirim. Tabii bu araştırmayı kendi zevklerim,ideallerim doğrultusunda yaptığım için siz beğenmeyebilirsiniz. Benim kendi listem aşağıda olacaktır. Sizlerden beğenmeyenler mutlaka olacaktır. O arkadaşların alt tarafta kendi listelerini bizimle yorum olarak paylaşmaları diğer yazıyı okuyacak arkadaşlar için rehber olabilir.

En iyi yabancı diziler araştırmamı yaparken bazı kriterleri baz alarak araştırmamı yaptım. İşte bu kriterlerin sıralaması;

1- Araştırmayı yaparken daha önce izlediğim ve etkilendiğim dizileri ilk önce araştırmamda inceledim.
2- Türe göre… (dram, komedi, romantik, tarihi gibi…)
3- Oyuncu kadrosu.
4- Dizimiz bizi kendi hikayesine çekiyor mu?
5- Olaylar akıcı bir şekilde gerçekleşiyor mu?

Evet işte bu kriterleri baz alarak en iyi yabancı diziler araştırmamı yaptım. Bu konuda da bana önerisi olanlar alta yorum atarsalar sevinirim.

Şimdi en iyi yabancı diziler listemize geçme vakti geldi. En iyi yabancı diziler listemizim birinci sırasında Prison Break var.

1- Prison Break
Film hakkında kısa bir bilgi; Amerikan yapımı bir aksiyon dizisidir.Prison Break dizisinin yazarı ise Paul Scheuring’dir. Prison Break dizisinin başrollerinde Wentworth Miller, Dominic Purcell, Sarah Wayne Callies, Amaury Nolasco gibi ünlü kişiler bulunuyor. Her sezonunun 22 bölümden oluşur ve 4 sezonda dizi sona erer.

Prison Break dizisi hakkında kendi görüşlerim; Bu diziyi ilk olarak izlediğimde bir arkadaşın önerisi üzerine izledim. Ve gerçekten dizinin sonunda arkadaşıma Prison Break önerisi için teşekkür ettim. O kadar çok bağlanmıştım ki Prison Break dizisine 1. haftanın sonunda 2. sezonun sonlarına yaklaşmıştım. 4 Sezonda biten ve her sezonunun 22 bölümden oluştuğunu,muhteşem bir macera dizisi olduğunu söyleyebilirim. Macera sever dizi izliyen kişilerin bu diziyi kaçırmış olması saten düşük bir ihtimal. Prison Break dizisinin ilk bölümlerini izledikten 1-2 hafta gibi kısa bir süre sonra bu 4 sezonluk filmi bitireceğinize inanıyorum.

2- Spartacus
Spartacus Dizi hakkında kısa bir bilgi; Roma döneminde yaşayan cesur bir gladyatörle davasında ona inanıp güvenen, destekleyen kişilerle beraber bağımsızlıkları için verdikleri mücadeleyi kapsıyor. Spartacus, savaşta romalılara esir düşüp, köle olarak başkasına satılmıştır. Bir süre sonra sattıldığı kişi’den kaçmayı başarıp kiralık asker olur. Kiralık asker olduktan sonra gladyatör bir okulun sahibine satılmış ve okulda diğer kölelerle birlikte gladyatörlük için eğitilmiştir. Spartacus, arkadaş grubuna kaçma ve sonradan oluşturulacak bir birlikle ayaklanma fikirlerini kabul ettirir. General olan Crassus’un Spartacus’e meydan okuması ile Spartacus kendi ve arkadaşlarının özgürlüğü için roma imparatorluğunun gücü ile yüzleşir.

Spartacus dizisi hakkında kendi görüşlerim; İlk olarak Spartacus Dizisi bana çok kan ve yetişki içerikli sahneleri olan bir dizi olarak gelsede dizinin akımına kapılıp izledikten sonra dizinin keyfini çıkarmaya başladım. Spartacus dizisinde yetişkin içerikli sahnelerin bolluğu yüzünden aile ortamında izlenilecek bir dizi değildir. 300 spartalı Filmi’ni izliyen ve beğenen kişilerin bu filmi’de teredütsüz daha çok seveceğinin garantisini verebilirim. Spartacus Dizisin’de, Arenada ki dövüşün güzelliği her arena dövüşünde katlanarak insanlara keyif veriyor. Spartacus Dizisini merak edenler için bir önerim olacak. Fazla kan’a ve yetişkin içerikli kısımlara tahammülü olamayan kişiler izlemesin.

3- Lost
Lost Dizisi hakkında kısa bir bilgi; Lost Dizisi bir yolcu uçağının kaza yapması sonucu güney pasifikte gizemli bir adaya düşen uçak yolcularının hikayesini anlatır. Issız adaya düştüklerinden sonra Lost Dizisi tipik olarak ıssız adada geçer. Lost Dizisi ana hikayesinin yanı sıra yardımcı bir başka hikayesinin olmasıda diziyi farklı kılıyor. Geniş oyuncu kadrosu, Dizi çekimleri masraafları ile birlikte televizyon tarihinin en masraflı dizilerinden biridir.

Lost Dizisi hakkında kendi görüşlerim; Lost dizisini izlemeyen kalmamıştır. Çok başarılı bir şekilde yönetilen bir dizi. 5 sezondan oluşan lost dizisini ilk bölümünden itibaren sabırlı bir şekilde izlerseniz diziden gerçekten zevk alacağınızı düşünüyorum. Lost Dizisi için önerim; İzlemediyseniz kesin izleyin.

4- Game of Thrones
Game of Thrones Dizisi hakkında kısa bir bilgi; Macera ve fantastik türünde bir ABD yapımı dizidir. George R. R. Martin’in “Buz ve Ateşin Şarkısı” adlı çok satan roman serisi kitaplarından uyarlanarak yapılmıştır. Game of Thrones Dizisinin ilk yayınlama tarihi 17 Nisan 2011 olup ilk sezon 10 bölüm sonunda sona ermiştir.

Game of Thrones Dizi hakkında kendi görüşlerim; Yazların yıllar aldığı, kışların ömür süresince sürdüğü bir fantastik ve macera dizisi. Diziyi izlerken insan gerçek dünyadan uzaklaşıp günlük hayatta ki sıkıntılarını unutuyor diyebilirim. Dizinin bölümlerini izlemeye devam ederken hayal gücünüzün geliştiğini fark edebilirsiniz. Game of Thrones Dizisinde, Krallar, prensler, kraliçeler, prensesler, iktidar savaşları ile diziyi güzel kılan ve bizi eski zamanlara götüren harika bir yapım.

5- House M.D
House M.D Dizisi hakkında kısa bir bilgi; Medikal drama tarzında 16 Kasım 2004 ve 21 Mayıs 2012 tarihleri arasında 8 sezon yayınlanan ABD yapımı dizidir. Dr.House,Princeton-Plainsboro Eğitim Hastanesi’nde teşhis ekibinin başındadır. Dizinin yapımcıları Shore, Attanasio, Attanasio’nun iş ortağı Katie Jacobs’dan oluşmakta ve film yönetmeni Bryan Singer’dır. Dizi büyük oranda Century City’de çekilmiştir.İki kez’de altın küre ödüllerine laik görülmüştür.

House M.D Dizisi hakkında kendi görüşlerim; 8 sezonda bizileri güldüren, bilgilendiren zeki doktorumuzun başından geçen olayları konu alıyor. Dr.House Dizisin’de dikkatimi çeken olayların başında izlemekten öte bilgilenmek amaçlıda izlenebilir. Dizi’de önemli bilgiler ve komik sahneler bol bol mevcut.O yüzden izlemenizi tavsite ediyorum.

6- Fringe
Fringe Dizisi hakkında kısa bir bilgi; Fringe Dizisi J. J. Abrams, Alex Kurtzman ve Roberto Orci tarafından kurgulanan Amerikan yapımı bir dizidir. Fringe Dizisi’nde FBI’ın bir kolu olan ve Boston, Massachusetts merkezli Fringe Bölümü anlatılmaktadır. Dizi’yi diğer dizilerden ayıran belirgin özellik olarak dizinin fazla uzun sürmesidir. Ekim 2008 senesinde dizinin sezonluk bölümleri 22′ye yükseltildi.Ancak verilen bu karar daha sonra değiştirilerek 20. bölümün’de sezon finali yapıldı .

Fringe Dizisi hakkında kendi görüşlerim; Fringe dizisinin ilk izleme sebebim olarak Abrams’ın isim varlığı diyebilirim. En dikkat çekeci özelliğini lost dizisine benzer yönlerinin olması diyebilirim. En azından ben öyle fark ettim. Diziyi izledikçe dizinin akımına kapılacağınızdan eminim. Size lost dizisini andıracak ve sizlere keyifli dakikalar yaşatacaktır.

7- Breaking Bad
Breaking Bad Dizisi hakkında kısa bir bilgi; Amerika drama dizisidir. Lisede kimya öğretmeni olan 50 yaşında ki Walter White, ailesine ek katkı yapmak zorunda olduğu için araba yıkama yerinde ek iş yapmaktadır. Bir süre sonra akciğer kanseri olduğu ve kısa bir ömürünün olduğunu öğrenir. Bunun üzerine ailesinin kendi ölümünden sonra madii sıkıntılar yaşamaması için uyuşturucu işi yaptığını öğrendiği öğrencisi ile metamfetamin işi yapmaya başlar. Kimya bilimin’de önemli işler başarmış öğretmen ile uyuşturucu işini iyi bilen öğrencisi ile birlikte çok yüksek derecede kaliteli metamfetamin işini yaparak uyuşturucu işine başlarlar. Bu gelişmeden sonra yaşanan olay örgüsü ile sadece ailesinin değil, tanıdığı tanımadağı herkesin hayatını önemli ölçüde etkiler.

Breaking Bad Dizisi hakkında kendi görüşlerim; Tüm bölümlerini tek tek izledim diyemiyeceğim ama şiddet ile tavsiye edebileceğim bir film. Yedinci sırayı fazlası ile hak ediyor. Olay örgüsü ile dizi tam anlamı ile insanları kendisine çekiyor. Ciddi derecede yaşanabilmesi mümkün olabilecek bir dizi olduğunu inkar etmek yanlış olur. Yani sizler yaşanabilecek hatta başınıza gelebilecek bir hikayeyi konu alan diziyi izliyeceksiniz. Şimdiden izlemeye başlayın.

8- Supernatural
Supernatural Dizisi hakkında kısa bir bilgi; Amerikan kanallarında yayını devam eden korku eseri bir dizidir. Supernatural Dizisi, korku, gerilim, heyecan ve komedi gibi bir çok türden izleri olan bir dizidir. Supernatural dizisi, ilk olarak Warner Bros Television Network tarafından 13 Eylül 2005′te Kanada/Vancouver’da çekilmeye başlanmıştır. Supernatural Dizisinin başrollerinde Jared Padalecki ve Jensen Ackles (Dean Winchester) oynamaktadır.

Supernatural Dizisi hakkında kendi görüşlerim; Araştırmama başlamadan önce kafam’da dizi sıralaması yaptığımda Supernatural dizisi ilk beşteydi. Fakat araştırma kriterlerini belirledikten ve araştırmayı yaptıktan sonra sıralaması sekiz oldu. Korku, gerilim, heyecanı ve komediyi bir arada sunumları muazzam. Bu 4 türü sevenlerin kesinlikle diziyi izlemesi onları tatmin edecektir. Ayrıca oyuncu kadrosunun işini çok üst düzeyde yapması diziyi daha güzel ve etkili kılıyor. Dizinin izleyicilere sunumunu ve tanıtımının yanlış yapıldığını düşünüyorum. Bu dizinin tüm bölümlerini izlememe rağmen edinmiş olduğum bir izlenim. Kısaca Korku, gerilim, heyecanı ve komedi türlerini seven ilgi duyan kişilerin izlemesini şiddetle tavsiye ediyorum. Dizinin sonunda bu önerim için teşekkürlerinizi ileteceğinizinden adım gibi eminim…

9- Modern Family
Modern Family Dizisi hakkında kısa bir bilgi; Eylül 2009′dan beri ABC’de yayınlanmakta olan Christopher Lloyd ve Steven Levitan tarafından yaratılan komedi türünden bir televizyon dizisidir. “Sahte belgesel” olan dizinin bazı bölümlerinde oyuncular doğrudan kameraya konuşurlar. Yayınlandığı ilk gün olan 23 eylül 2009′da ki premieri büyük bir ilgi gördü ve 12.61 milyon kişi tarafından takip edildi. Çok geçmeden ABC tarafından 9 Ekim 2009′da dizi için tam sezon onayı verildi. 10 Ocak 2010′da ikinci sezon onayıda alındı. Kısa süre içinde müthiş olumlu yorumlar alan dizi, kısa süre içinde önemli ödüllere aday gösterilecek kadar ilerledi. Ve bu olumları mahcup etmiyerek En İyi Komedi Dizisi, Komedi Dizilerinde En İyi Yardımcı Aktör, Komedi Dizilerinde En İyi Yardımcı Aktris gibi kategorilerde Emmy Ödülleri’ni kazandı. Son olarak dizi 2012′nin mayıs ayın’da 4.sezon onayını da aldı.

Modern Family Dizisi hakkında kendi görüşlerim; Tam anlamı ile yayınlandığı günden bu yana insanları yardırıyor Ve alınan son onay ile beraber yardırmaya devam edeceğinin sinyallerini verdi. Emmy ödüllerinde son iki yılda tüm komedi ödüllerini alarak ortalığı silip süpürdü. Komedi türünü seven kişiler için kesinlikle tek önerimdir.Dizi tam anlamı ile insanların nasıl eğlendireceğini, güldüreceğini iyi biliyor.

10- Dexter
Dexter Dizisi hakkında kısa bir bilgi; Ekim 2006′da Showtime kanalında yayınlanmaya başlayan amerika televizyon dizisidir. Polis Departmanı’nda analizci olarak çalışan,geceleri seri katile dönen Dexter Morgan merkezli dizidir. Jeff Lindsay’in Miami’de geçen hikaye, Romanlarının ilki olan Darkly Dreaming Dexter romanından uyarlanmıştır. Dexter Dizisi, sonra ki sezonlarında Lindsay’in romanlarından farklı olarak sunulmuştur.

Dexter Dizisi hakkında kendi görüşlerim; Dexter dizisi seri katil psikolojisini tam olarak izliyenlere izletmiştir diyebilirim. Seri katil olmanın verdiği duygu düşünceleri merak ediyorsanız izleyebilirsiniz. Normal insan psikolojisini ciddi düzeyde etkiliyen bir dizi olmasanın yanı sıra psikopat bir dizidir. :} Dizi başrolümüz seri katil olmasanının verdiği rahatsızlıktan kendine sorduğu sorularla bir nevi insanların’da aklını karıştırıyor. Aile ortamın’da izlenilmesini tavsiye etmediğim ama kafa dengi arkadaş ortamında çok iyi bir dizi olduğunu düşünüyorum.

Evet arkadaşlar yazımızın sonuna geldik.Sizlere en iyi 10 yabancı dizisini sunmaya çalıştım.

Sizlere biraz yardımım dokundu ise gerçekten mutlu olurum. Bunun yanı sıra sunduğum diziler ile veya başka dizilerle aklınıza takılan sorular var ise yorum olarak attınız.Size gerekli geri dönüşü yaparım.

Herkes ALLAH’a emanet olsun. Kalın sağlıcakla…

Aranan kelimeler; en çok izlenen yabancı diziler, en iyi yabancı diziler, en iyi yabancı diziler sıralaması, en çok izlenen yabancı diziler sıralaması, yetişkin dizileri, yabancı diziler hakkında bilgi, en çok izlenen yabancı diziler sıralaması 2012, en güzel yabancı diziler, en çok izlenen yabancı dizi, en iyi yabancı dizi sıralaması, yabancı diziler ve konuları, en iyi yabancı dizi, en iyi yabancı diziler 2012, en çok izlenen yabancı diziler 2012, dünyanın en iyi dizileri, 2012 en iyi yabanci diziler, dünyada en çok izlenen yabancı diziler, en iyi dizi sıralaması, dizimag popüler diziler sıralaması, wolfteam dizi, dünyanın en iyi dizileri sıralaması, en çok izlenen yabancı dizi sıralaması, 2012 en çok izlenen yabancı diziler, en çok izlenen yabancı diziler listesi, yabancı diziler hakkında bilgiler, yabancı dizi sıralaması, en iyi yabancı diziler sıralaması 2012, uzun sezonlu yabancı diziler, en iyi diziler sıralaması, en çok seyredılen yabancı diziler

Benzer Haberler

 1. Wolfteam Yabancı Serverları Türkçe Oynama

Etiketler: ,

9 Yorum Yapılmış »

 • batuhan4535 demiş ki:

  Dexter’a katılıyorum gerisine katılmıyorum daha iyi diziler var ve dizimag.com’da anketler yapılıyor. O yüzden ordan yparsan seviniriz.

 • ceyhun demiş ki:

  dexter ilk 5 e girmeli diye düşünüyorum 1.sıra gerçekten güzel

 • irfan kaan demiş ki:

  prison break 3. sezon 13 bölüm değilmiydi yoksa ben mi eksik izlemişim?

 • Özlem ercan demiş ki:

  Prison break gerçekten süper 1 numara yani 2 numarada süpernatural bence:)

 • mehmet demiş ki:

  dexter 10 değilde 1 numarada olsa daha iyi olacakmış bence:)

 • MEHMET FATİH demiş ki:

  PRİSON BREAK MÜTHİŞ FİRİNGE ÇOK İYİ THE VALKİNG DEAD ÇOK İYİ GAME OF THRONES ÇOK İYİ LEVERAGE ÇOK İYİ YE YAKIN DEXTER VE SUPER NATURAL PEK İYİ DEĞİL AMA İZLENEBİLİR

 • ismail önkol demiş ki:

  Keşke how i met your mother da ekleseydin

 • cenk kızıldağ demiş ki:

  İZLEDİĞİM EN İYİ DİZİ GAME OF THRONES…TABİ BUNUN YANINA THE WALKİNG DEAD VE BREAKİNG BAD İ DE EKLEYEBİLİRİZ… PRİSON BREAK IN SON SEZONU HARİÇ İLK ÜÇ SEZON OLARAK O DA MÜTHİŞ Bİ DİZİYDİ….

 • ruzgar sonmez demiş ki:

  1. dexterrrrrr

Durma Sende Bir Yorum Yaz Fikrini Paylaş !

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Close
Copyright © 2011 ~ WolfteamPortal.net Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yayınlanmasını istemediğiniz bir yazı & içerik veya öneri, şikayet yada herhangi bir isteğiniz varsa wolfteamfrm@yahoo.com adresine mail atabilir
Ayrıca sitenin sağ üstündeki iletişim formunu kullanabilirsiniz.
/